ANGAJAM ACCOUNT MANAGER

Cerinte Candidat
Absolvent de studii superioare
Experienta in vanzari minimum un 1 an;
Experienta in domeniul productiei publicitare constituie un avantaj;
Abilitati de comunicare si negociere;abilitati de luare a deciziilor si de asumare a riscurilor
Capacitate de analiza si sinteza a datelor comerciale;
Orientare catre rezultate;spirit de initiativa, organizat, perseverent
Dinamism, spirit de echipa;flexibilitate, proactivitate, eficienta

Responsabilitati
Derularea activitatilor de promovare a companiei;
Gestionarea si actualizarea continua a bazei de clienti
Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei.
Mentinerea unei bune relatii cu clientii deja existenti in scopul maximizarii rezultatelor.
Dezvoltarea continua a portofoliului propriu de clienti
Consilierea si indrumarea clientilor pentru luarea celor mai bune decizii in achizitia de produse si servicii din domeniul productiei publicitare
Urmarirea contactelelor in derulare prin prisma evolutiei ciclului lucrarilor – contractare, lansare, productie, livrare si predare;
Indeplinirea obiectivelor de vanzari si profit in portofoliul de clienti atribuit.
Urmarirea respectarii termenelor de plata stabilite cu clientii;.
Intocmirea de evidente si rapoarte conform cerintelor postului